ilan-Porat-logo
04-6344150

עורך דין סכסוכי שכנים

מגורים בשכנות צמודה או בבתים משותפים יכולים להיות מאתגרים, במיוחד כאשר מתעוררות מחלוקות בין שכנים. סכסוכים אלה יכולים לנוע סביב עניינים של רכוש משותף, מטרדים, לכלוך ורעש, הפרות תכנון ובנייה, ליקויי בנייה ועוד נושאים רבים ושונים. ככלל, במרבית המקרים השכנים מצליחים לפתור את המחלוקות ביניהם במהלך החיים המשותפים מבלי צורך בסיוע של גורם חיצוני, אך במקרים מסוימים, המחלוקות מחמירות ומגיעות לפתחו של גורם משפטי שיכריע. תביעות סכסוכי שכנים מהוות תחום משפטי ייחודי, אשר מצריך את המומחיות של עורך דין לענייני סכסוכי שכנים.

משרד עו"ד אילן פורת הינו משרד עורכי דין המתמחה בדיני מקרקעין, ולעורכי הדין במשרד ניסיון של למעלה מ-45 שנה בטיפול הן במקרים של סכסוכי שכנים בבתים משותפים והן במקרי סכסוכי שכנים בבתים פרטים. אם אתה נמצא בסיטואציה של סכסוך השכנים, משרד אילן פורת יסייעו לכם לפתור את הסכסוך על הצד הטוב ביותר.

למה צריך עורך דין סכסוכי שכנים?

סכסוכי שכנים יכולים להיות מורכבים וטעונים רגשית, וכשמגיעים לשלב מתקדם בסכסוך, הניסיון לפתור אותו בעצמך יכול לעתים קרובות להחמיר את המצב. עו"ד סכסוכי שכנים יוכל לעזור לך לנווט בין הגורמים המשפטיים המוסמכים לטפל ולהכריע בסכסוך, ולפעול לקבלת החלטה הוגנת שתשרת אותך. להלן כמה מהדרכים בהן עורך דין יכול לעזור לך:

 • ייעוץ משפטי מקצועי – עורך דין יכול לספק לך ייעוץ משפטי מומחה ולעזור לך להבין מהן זכויותיך וחובותיך על פי החוק.
 • משא ומתן וגישור – במקרים רבים, עורך דין יכול לעזור לך לפתור את המחלוקת עם השכנים שלך באמצעות משא ומתן או גישור, אשר יכולים להיות אלטרנטיבה נעימה, קלה ומהירה יותר מהליכים משפטיים אחרים.
 • ייצוג אצל המפקח על רישום המקרקעין או בבית המשפט: אם לא ניתן לפתור את הסכסוך עם השכן שלך באמצעות משא ומתן או גישור, עורך דין מקרקעין סכסוכי שכנים יכול לייצג אותך בבית המשפט ולדאוג להגן על האינטרסים שלך.

הסמכות השיפוטית לפסוק בסכסוכי שכנים

כשמדובר בסכסוכים בין שכנים בבית משותפים, למפקח על רישום המקרקעין ניתנה סמכות ייחודית לדון בתביעות הנוגעות לסכסוכי שכנים. חוק המקרקעין מקנה למפקח הדן בסכסוך את כל הסמכויות שיש לשופט בית משפט שלום, אשר דן בתביעה אזרחית. יחד עם זאת, סמכות המפקח תחומה ומוגדרת, ובמקרים שאינם נופלים תחת סמכותו, יש להגיש תביעה לבית משפט שלום.

למפקח על המקרקעין מוקנית סמכות לדון בסכסוכי שכנים במקרים הבאים:

 • סכסוכים בין בעלי הדירות בקשר לזכויותיהם וחובותיהם לפי תקנון הבית המשותף – התקנון המצוי או לחילופין התקנון המוסכם במידה שקיים.
 • סכסוכים בנוגע לחיזוק הבניין בפני רעידות אדמה, לפי תוכנית המתאר הארצית (תמ"א 38).
  – סכסוך בין בעלי דירות בבית משותף בדבר הסגת גבול מצד בעל דירה לגבי דירה אחרת או לגבי הרכוש המשותף.
 • סכסוכים בנוגע להרחבת דירה.
 • סכסוכים הקשורים להשתתפות בעלי הדירות בהוצאות הדרושות לאחזקה תקינה ולניהול של הבניין.
 • סכסוכים הנוגעים לשינויים ברכוש המשותף לצורך התאמתו לשימוש על ידי אנשים עם מוגבלויות.
 • תביעות הנוגעות לבית משותף שנהרס.

היתרונות של משרד אילן פורת ושות' בכל הנוגע לסכסוכי שכנים

vectorpaint

שירות מותאם אישית

משרד אילן פורת ושות' מציע ליווי אישי ללקוחותיו, המבטיח שכל אחד יקבל את תשומת הלב והטיפול הנדרשים לאורך כל ההליך המשפטי. צוות המשרד לוקח את הזמן על מנת להבין את הצרכים של כל לקוח ומספק פתרונות מותאמים אישית שיענה על המטרות הספציפיות של כל אחד מלקוחות המשרד.

Icon-letter

ניסיון מוכח

עם מאות לקוחות מרוצים, אילן פורת ושות' ביסס את עצמו כשם דבר בענף. המשרד עובד עם לקוחות גדולים כמו בנקים ורשויות מקומיות, מה שמעיד על המקצועיות והמצוינות שלהם. התוצאות שצוות המשרד השיג למען הלקוחות שלהם לאורך השנים מדבר בעד עצמו.

peoples-icon

מומחיות ומקצועיות

משרד עורכי דין אילן פורת ושות' הינו משרד עורכי דין מקרקעין המתמחה בסכסוכי שכנים, המציע ללקוחות את היתרון שבעבודה עם עורכי דין מנוסים ובעלי ידע והתמחות בתחום המשפט הספציפי הזה. עם 45 שנות ניסיון בתחום, צוות המשרד טיפל באינספור מקרים, מה שנותן ללקוחות המשרד שקט נפשי וסיכויי הצלחה גבוהים.

עורך דין בסכסוכי שכנים – באילו מקרים הם יכולים להועיל?

בסכסוכי שכנים עורך דין יכול להיות מועיל במגוון רחב של מקרים, כולל סכסוכים בבתים משותפים, בתים פרטיים ובתים דו משפחתיים. להלן כמה מהמקרים הנפוצים ביותר שבהם עורך דין לסכסוכי שכנים יכול להועיל:

עורך דין לסכסוכי שכנים בבתים משותפים

מגורים בבית משותף יכולים להוות מקור למתח בין דיירים המתגוררים בשכנות, במיוחד כשמדובר בנושאים כמו רעש, חיות מחמד ורכוש משותף. עו"ד סכסוכי שכנים יכול לעזור לך לנווט בסוגיות המשפטיות הייחודיות שמתעוררות בבתים משותפים, ולסייע לך להגיע לתוצאה שתהיה מקובלת והוגנת.

סכסוכי שכנים בבתים פרטיים

גם אם אתם גרים בבית פרטי או דו משפחתי, יכולים להתעורר סכסוכים מול השכנים סביב נושאים הקשורים לגדרות, גבולות, מטרדים, רעש ועוד. גם במקרים אלה, עורך הדין שלך יוכל לתת לך ייעוץ משפטי בנוגע לזכויות והחובות שלך, ולנסות לסייע לך להגיע לתוצאה הרצויה ביותר מבחינתך.

בית משותף מול בית פרטי

אם אתה גר בבית משותף, הנושאים והפתרונות המשפטיים סביב סכסוכי שכנים יכולים להיות שונים מאשר אם אתה גר בבית פרטי. עורך דין יכול לעזור לך להבין את ההבדלים הללו, לבחור את ההליך המשפטי בהתאם, ולפעול למען תוצאה שתהיה חיובית מבחינתך.

סכסוך שכנים על חניה

סכסוכים בין שכנים על נושאי חניה יכולים להיות אמוציונאליים מאוד, במיוחד אם יש מספר מקומות חניה מוגבל, ועל אחת כמה וכמה כאשר קיימת מצוקת חנייה באזור. עורך דין סכסוכי שכנים יכול לעזור לך בפתרון סכסוכים אלה ויפעל לשמור על זכויותיך.

עורך דין סכסוך גדר

סכסוכים הנוגעים לגדר יכולים להתעורר עקב חוסר הסכמה בנוגע למיקום המדוייק של הגבול בין הנכסים או עקב חוסר הסכמה בנוגע לסוג הגדר שתותקן. עורך דין מומחה במקרקעין עם ניסיון בסכסוכי שכנים יכול לעזור לך להבין את הזכויות והחובות המשפטיות שלך הקשורות לסכסוך על הגדר, לעזור לך לנהל משא ומתן על פתרון שיספק את שני הצדדים ובמידה שהמו"מ לא יצלח, יוכל להגיש תביעה בשמך לגורם המוסמך.

הרחבת דירה

אם אתם מתכננים להרחיב או לשפץ את דירתכם, ייתכן שתצטרכו לקבל את אישורם של בעלי הדירות האחרים בבניין. עורך דין לסכסוכי שכנים יכול לעזור לכם לנווט את ההליך המשפטי הנדרש לצורך קבלת אישורים מסוג זה ולעזור לכם להימנע ממחלוקות עם שכניכם.

לסיכום

למרבה הצער, סכסוכי שכנים אינם נדירים, וחשוב להכיר את זכויותיכם ואת החוקים המסדירים את ההתנהלות המשפטית במקרה של סכסוכים כאלה. בעוד שחלק מהמחלוקות ניתנות לפתרון בדרכי שלום ונועם, אחרות עשויות לדרוש התערבות משפטית, וכאן נכנס לתמונה משרד אילן פורת ושות'.

עם 45 שנות ניסיון, מאות לקוחות מרוצים והתמחות בתחום הנדל"ן, משרדנו הוכיח את עצמו כבחירה מצויינת לטיפול בסכסוכי שכנים פסקי דין שהשגנו עבור לקוחות המשרד שהתמודדו עם מקרים כאלה, הותירו את הלקוחות מרוצים, לאחר שקיבלו את התוצאה הטובה ביותר עבורם.

בין אם אתם אתם נמצאים בסיטואציה של סכסוך שכנים בבתים משותפים או בבתים פרטיים, ובין אם המחלוקת נוגעת לסכסוכי חניה, סכסוכי גדרות או הרחבות דירות, לאילן פורת ושות' יש את המומחיות והידע לסייע לכם לנווט בסוגיות משפטיות מורכבות אלו. לכן, אם נקלעתם לסכסוך שכנים, אל תהססו לפנות למשרדנו להתייעצות, ולקבלת הכוונה וייצוג משפטי.

שאלות נפוצות

מומלץ לפנות לעורך דין סכסוכי שכנים כאשר המחלוקת עם השכן אינה ניתנת לפתרון באמצעות תקשורת ישירה איתו, כאשר ישנה הפרה של זכויות קניין, כאשר אתם סובלים מאיומים והטרדות או כאשר יש צורך ברור לנקיטה בצעדים משפטיים לצורך יישוב הסכסוך. עורך דין מקרקעין המתמחה בסכסוכי שכנים יוכל לספק ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי, ולהגן על האינטרסים שלכם.
במקרים בהם הצמחייה של השכן נופלת על המרפסת שלכם וגורמת למטרד, מומלץ לנסות קודם כל לפתור את הבעיה בדרכי נועם באמצעות תקשורת ישירה עם השכן. אם זה לא יצליח, ייתכן שיהיה צורך לערב עורך דין לסכסוכי שכנים שיוכל לסייע במשא ומתן לפתרון הבעיה או בנקיטת בצעדים משפטיים במידת הצורך.
עלות עורך דין לסכסוכי שכנים יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים, כמו מורכבות התיק, משך הזמן הנדרש לפתרון הסכסוך, וסוגי ההליכים שנדרשים לצורך הגעה לפתרון הסכסוך. פגישת ייעוץ תעלה 800 ש"ח בממוצע, ועלותה תקוזז מהתשלום הסופי במידה שתבחרו להמשיך בהליך עם אותו עורך דין. במקרה של ניהול תביעה מלאה, מחיר עורך דין לסכסוכי שכנים יעמוד על סכום של 20,000-10,000 ₪, במקרים הפחות מורכבים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

שירותים

תומר לוי
תומר לוי
Read More
לאחרונה היה לי סכסוך עם השכנים בבית המשותף שבו אני גר, ופניתי למשרד של אילן פורת על מנת שיסייעו לי. עורך הדין מהמשרד הצליח לנהל משא ומתן לפתרון שהגן על זכויותיי וחסך לי הרבה זמן וכסף. ממליץ מאוד!
מאיה גולדברג
מאיה גולדברג
Read More
חיפשתי עורך דין שמטפל בסכסוכי שכנים והגעתי למשרד אילן פורת ושות'. התרשמתי מהליווי האישי שסיפקו לי עורכי הדין של המשרד. הם היו קשובים לכל פרט ועזרו לי לסיים בהצלחה סכסוך שכנים סביב סיטואציה מורכבת.
אבי כהן
אבי כהן
Read More
היה לי סכסוך על עניין הגדר עם השכן בבית הצמוד לשלי. עורך הדין מהמשרד של אילן סיפק ייעוץ משפטי מקצועי ועזר לי להגיע לפתרון משביע רצון.
רחל לוי
רחל לוי
Read More
עורך הדין לסכסוכי שכנים מהמשרד של אילן פורת עזר לי לפתור סכסוך עם ועד הבניין סביב הוצאות של הבית המשותף. הם היו סופר מקצועיים ותודות לידע והניסיון שלהם, הם הצליחו להביא לתוצאה שרציתי.
מיכל נבון
מיכל נבון
Read More
היה לי סכסוך עם השכנים שהגיע לתביעה והייתי זקוקה לייצוג משפטי. המשרד של אילן העניק לי ליווי משפטי מקצועי וצמוד, וסייע לי להגיע לתוצאה שרציתי. אני ממליצה עליהם בחום לכל מי שזקוק לעו"ד סכסוכי שכנים
יפויי כח מתמשך מדריך [מעודכן 2021]​
עורך-דין-חוזים

לשיחת ייעוץ עם עורך דין
ללא עלות וללא התחייבות
חייגו עכשיו!

Skip to content